KACPEREK – PORCELANOWY CHŁOPIEC

wybierz kwotę wsparcia Twoja kwota 20 50 100

ZBIÓRKA POTWIERDZONA DOKUMENTACJĄ

Opis

Kacperek od urodzenia choruje na nieuleczalną genetyczną chorobę, wrodzoną łamliwość kości, zwaną potocznie „porcelanowym dzieckiem”.

W swoim krótkim życiu przeszedł wiele bólu, operacji, złamań.

Ma zaledwie 6 lat, a za nim 7 złamań kości udowej z przemieszczeniem i deformacją , mikro pęknięć kręgosłupa, czaszki, obojczyka. Przeszedł kilka operacji polegających na wprowadzeniu w kości udowe gwoździ Rusha, dzięki którym jego nóżki podczas kolejnych złamań nie wyginają się, a każde złamanie nie jest z przemieszczeniem. Operacje będą wykonywane co dwa lata, do momentu, aż przestanie rosnąć.

Jego dzień jest jak tykająca bomba, nigdy nie wiemy czy skończy się w jego łóżeczku z ukochanym misiem.

Jesteśmy pod stałą opieką najlepszych lekarzy w Polsce, którzy specjalizują się tą chorobą. W następnym roku wyjazdów do lekarzy specjalistów będzie coraz więcej, gdyż jakość wapnia pogorszyła się na tyle, że musimy mieć wlewy co trzy miesiące. Okazało się, że bez wózka inwalidzkiego też się nie obejdzie. Kacperek jest już na tyle duży, że nie mieści się w spacerówce, a przez jego częste złamania i operacje będzie nam bardzo potrzebny. Nie chcemy zamykać go w czterech ścianach, kocha spacery, place zabaw, przyrodę, nie chcemy mu tego odbierać.

Kacperka kręgosłup zaczyna się lekko deformować  i w najgorszym wypadku będzie musiał nosić gorset stabilizujący. Rehabilitacja, szczególnie na basenie jest dla nas najlepsza, bo odciąża kości, a wzmacnia mięśnie, które stabilizują kości. Takie rehabilitacje są kosztowne, nie ze wszystkim potrafimy sami sobie poradzić. Bez Waszej pomocy odbierzemy mu tak wiele …

Ostatni darczyńcy