WALKA SARY Z NACZYNIAKIEM

wybierz kwotę wsparcia Twoja kwota 20 50 100

ZBIÓRKA POTWIERDZONA DOKUMENTACJĄ

Opis

Nasz Drogi Darczyńco, Przyjacielu Naszej Fundacji!

Kolejny raz zwracamy się z prośbą o pomoc dla maleńkiej Saruni, która przyszła na świat z malformacją naczyniową płaską u nasady noska.


Naczyniak niestety wciąż przybiera na rozmiarze i sile koloru. W czwartym miesiącu życia Sara została przyjęta na oddział chirurgii w GCZD w Katowicach, gdzie lekarze wprowadzili leczenie Propranololem. Niestety, leczenie zostało przerwane po 5 miesiącach, ponieważ Sarunia jest w 2% pacjentów leczonych tym lekiem, u których nie ma żadnego postępu.

 

Po długich poszukiwaniach rodzice dziewczynki trafili do profesora Przewratila z Łodzi, mistrza w dziedzinie leczenia naczyniaków. Sarunia została zakwalifikowana do leczenia laserem pulsacyjno-barwnikowym, ale i ten nie przyniósł spodziewanych efektów. Nadzieja pojawiła się w innym rodzaju laserów (neodymowo-jagowe). Są bardziej bolesne, ale skuteczniejsze! Spowodują zatrzymanie wciąż rosnącego naczyniaka, który zaczyna wlewać się do lewego oczodołu i istnieje obawa, że w momencie dalszego rozrostu zacznie uciskać gałkę oczną. Planem profesora jest wycięcie naczyniaka.

 SARUNIA liczy na pomoc.

Ostatni darczyńcy