PODAJ MI RĘKĘ I ZRÓB ZE MNĄ PIERWSZY KROK – PAULINA

Paulina przyszła na świat 22.05.2010r była to ciąża pod kontrolą lekarską od samego początku wszystko było bardzo dobrze. Ja – mama czułam się świetnie, wyniki książkowe do 32tyg. ciąży nic nie zapowiadało, że Paulinka będzie niepełnosprawna. Wtedy to na kolejnej wizycie, okazało się, że komory w mózgu są poszerzone .Lekarz wówczas skierował głowicą na kręgosłup i okazało się, że jest dziura w plecach.  Od tej pory nasze życie przewróciło się do góry nogami…

wybierz kwotę wsparcia 50 100 200 Twoja kwota

ZBIÓRKA POTWIERDZONA DOKUMENTACJĄ
UDOSTĘPNIJ

Paulina przyszła na świat 22.05.2010r była to ciąża pod kontrolą lekarską od samego początku wszystko było bardzo dobrze. Ja – mama czułam się świetnie, wyniki książkowe do 32tyg. ciąży nic nie zapowiadało, że Paulinka będzie niepełnosprawna. Wtedy to na kolejnej wizycie, okazało się, że komory w mózgu są poszerzone .Lekarz wówczas skierował głowicą na kręgosłup i okazało się, że jest dziura w plecach.  Od tej pory nasze życie przewróciło się do góry nogami, zaczęły  się wyjazdy po lekarzach by wykluczyć inne wady, zaplanować cc a przede wszystkim donosić ciążę do końca. Miesiąc zdobywania wiedzy z różnych źródeł na temat rozszczepu kręgosłupa i wodogłowia okazało się zbyt słaba podporą by spokojnie wkroczyć w nowy etap życia z dzieckiem wymagającym szczególnej i 24godzinnej troski.

Pomimo zaplanowanego cesarskiego cięcia  Paulina pośpieszyła się na świat wcześniej i musiała zostać przetransportowana 2 godziny po przyjściu na świat  do Kraków Prokocim gdzie przeszła pierwszą w życiu operację zamknięcia przepukliny (dziury w plecach) wykonaną 4 godziny po narodzinach. W ósmej dobie życia, gdy rano dostałam telefon, że wychodzimy do domu okazało się, że mam przyjechać do szpitala, ale podpisać zgodę na następną operację tym razem wszczepienia zastawki do komór mózgu odprowadzającą płyn mózgowo rdzeniowy do otrzewnej  z powodu narastającego wodogłowia. I tak w ósmej dobie życia Paulina była już po dwóch operacjach. Niestety rozszczep kręgosłupa niesie ze sobą wiele konsekwencji, które niestety Paulinkę nie ominęły- stopy końsko szpotawe, pęcherz neurogenny (musi być cewnikowana, co 3 godziny), podwinięte prawe i lewe biodro  niedowład kończyn dolnych, padaczka

Po ponad miesiącu pobytu w szpitalu  wraz z epikryzą wręczono nam skierowania do specjalistów; neurochirurga, neurologa, urologa nefrologa ortopedy specjalisty rehabilitacji. Pod opieką tych specjalistów Paulina będzie do końca.

Tuż po swoich drugich urodzinach Paulina przeszła kolejną operację tym razem -odkotwiczenia rdzenia na kręgosłupie  też w USD Prokocim. Jaka ona była dzielna -musiała leżeć cały tydzień na brzuszku żeby rana na plecach mogła się zagoić. Niestety to nie koniec operacji pół roku później okazało się, że musi mieć operację podcięcia ścięgna Achillesa z powodu deformacji stóp. I znów nasza córka okazała się bardzo dzielna- przeszła trudy operacji zagipsowania całych nóżek aż po pupę przez 12 tygodni. Później wyciągania drutów i znów gipsy przez 3 tygodnie.

Gdy miała 6 lat dostała pierwszego bardzo silnego ataku padaczki , który niestety uszkodził mózg od tej pory jest na lekach przeciw padaczkowych.

Od 3 miesiąca  życia Pauliny  jeździmy po wielu specjalistach codziennie jest rehabilitowana metodą Wojty kiedyś 4 razy dziennie dzisiaj 2 razy dziennie gdyż Paulina jest już uczennicą i musi się również uczyć.

Od rana do wieczora zakuta jest w ortezy, aby można było zapobiec dalszej deformacji stóp. Pomimo ciągłej i systematycznej rehabilitacji Paulinka nie chodzi jeszcze samodzielnie, porusza się na wózku inwalidzkim.

Paulinka musi być cały czas pod kontrolą specjalistów, musi być poddawana specjalistycznym badaniom, leczeniu i rehabilitacji. Poza sprzętem rehabilitacyjnym ortopedycznym (ortezy, buty do ortez  siedziska ortopedyczne wózek inwalidzki -koszt ogromny) Paulina potrzebuje też zabezpieczenia higienicznego -pampersy. Cewniki ciągłej i systematycznej rehabilitacji

Paulina jest dziewczynką pełną radości, niestety jej dysfunkcje wyciskają z oczu łzy. Pogodna radosna z silnym charakterem łamie stereotypy przypisane osobom niepełnosprawnym, i pokonuje kolejne schody, jaki życie postawiło na jej drodze  ku naszej rodzicielskiej dumie.

NIESTETY LOS OBDAROWAŁ PAULINKĘ KALECTWEM

Pomóżmy pokonywać jej codzienne trudności i piąć się wyżej!

Ostatni darczyńcy