ANIOŁKI DLA OLIWKI

Oliwka – dziewczynka o walecznym serduszku

Oliwka ( Oliwia Nowicka ) ma obecnie 8.5 roku.  Mieszka z rodziną   w  Strzelcach Opolskich.

Po urodzeniu stwierdzono u niej anemię, wrodzone zapalenie płuc, nadciśnienie płucne, retinopatię wcześniaczą, przeszła kolejne wylewy dokomorowe. Niewydolna oddechowo, wspierana respiratorem, przez pierwszy miesiąc walczyła o życie.

Gdy miała zaledwie 2 latka zdiagnozowano u niej Dziecięce Porażenie Mózgowe. Mama Oliwii nie poddała się i przyrzekała, że kiedyś postawi córeczkę na nogi. Robiła co mogła!!! Jej rehabilitacja była intensywna. Dziewczynka miała  wiele operacji.. Przeszła między innymi  Rizotomię. Jest to zabieg, który daje szansę chodzić dzieciom z porażeniem mózgowym.  Przez pewien czas była wielka nadzieja że będzie lepiej ! Oliwka stanęła na nóżkach , ale  niestety 3 lata temu zdiagnozowano u dziewczynki kolejną groźną, niewyleczalną chorobę – Jamistość syringomieliczną  rdzenia kręgowego.  Choroba ta powoduje u Oliwki ciągły ból kręgosłupa i głowy oraz przykuła ją do wózka inwalidzkiego.

Ostatnio znów zabłysła nadzieja,  gdyż niedawno jej rodzice  dowiedzieli się że jest sposób na uśpienie choroby.  Terapia MSC. Polegająca na  podawaniu komórek macierzystych.  Czyni cuda! Uzyskali zgodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie do uczestnictwa  Oliwi w medycznym eksperymencie leczniczym. Niestety bardzo wysokie koszty leczenia spadają na rodziców. My Fundacja też będziemy starali się im pomóc! Trzymamy mocno kciuki by stan Oliwki się nie pogarszał i ból opuścił jej ciałko!

Co Oliwka robi na co dzień?  Gdy nie jest w szpitalu , bardzo lubi  chodzić do szkoły, bo ma tam towarzystwo i jest szczęśliwa, powrót do domu to znów samotność i walka z bólem przy intensywnej rehabilitacji. Marzy o posiadaniu przyjaciół , z którymi miała by kontakt .

Oliwka jest dzieckiem bardzo uśmiechniętym, życzliwym, towarzyskim, choć jeździ na wózku inwalidzkim ,żyje z całych sił, kocha śpiew i taniec, niestety  nowa choroba zabiera jej wszystko. Oliwka od dziecka uwielbia i zbiera  ANIOŁKI   –  są dla Niej wszystkim! Bardzo je kocha, to one dają Jej sile walki i bezpieczeństwo. Rozmawia z Nimi , bawi się z Nimi.

Jakie to smutne , że chorej Oliwi bardzo znane są STRACH ,BÓL SAMOTNOŚĆ i NIEPEWNOŚĆ.

Bardzo chcemy byście przeczytali poniższy jaki list Oliwka  napisała w tym roku do Mikołaja.

Po przeczytaniu zdecydujcie czy Oliwka może zostać Waszą koleżanką, podopieczną uczniów Waszej szkoły.

Mamy nadzieję że TAK,  bo OLIWKA bardzo WAS potrzebuje

List  Oliwki do ŚW. Mikołaja

Kochany Święty Mikołaju. Na początku listu chciałabym Cie serdecznie pozdrowić. Mam na imię Oliwka i niedługo kończę 8 lat. Mieszkam razem z rodzicami i starszym braciszkiem, Wojtusiem 14 lat, który jest nie tylko moim braciszkiem, ale tez bohaterem. Zastanawiasz się dlaczego. Otóż jestem dziewczynka niepełnosprawną, poruszam się na wózku inwalidzkim, Wojtuś jest przy Mnie zawsze jak tylko ma wolny czas, bawi się ze Mną, zabiera Mnie na spacerki czy czyta książki wieczorami, żeby mamusia odpoczęła. Mamusia zajmuje się Mną całymi dniami, zaprowadza do szkoły, na rehabilitacje, często przebywam w szpitalach wiec mamusia zawsze jest przy Mnie, bo tatuś ciągle pracuje, zęby zarobić na moje leczenie. Kocham szkole, bo tam mam tylko przyjaciół, niestety po za nią, mam tylko rodzinę. Kocham ludzi i otaczający Nas świat ,choć jest bardzo zamknięty dla takich dzieci jak Ja. Jak mnie nie boli, staram się być uśmiechnięta i radosna. Kiedyś moim marzeniem było stanąć na nóżki, teraz już wiem, ze to marzenie się nie spełni, rozumiem. Jamistość syringomielia rdzenia kręgowego jest chorobą niewyleczalna i zabiera mi wszystko, żyje w ciągłym bólu. Czas Świat Bożego Narodzenia jest magiczny a cuda się zdarzają, światełko nadziei jeszcze nie wygasło. Moim hobby jest zbieranie Aniołków ,rozmawiam z Nimi one Mnie uspokajają i czuwają nade mną, lubię jak mi mamusia czyta listy i kartki, które dostaje niekiedy. Proszę Cie nie zapomnij o moim braciszku, ja w Ciebie wierze, moim jedynym marzeniem jest żyć jak inne dzieci, mieć przyjaciół nie tylko w szkole, być lubiana taka jaka jestem. Kocham Cie bardzo, nie opuszczaj Mnie.

 

UDOSTĘPNIJ

Aneta