Ruszyła szybka zbiórka na odbudowę domu rodziny z okolic Kiszkowa!

Jedna z naszych wolontariuszek – Magdalena , poprosiła nas  o pomoc dla jej bliskiej znajomej – pani Marty, którą 3 kwietnia spotkała wielka tragedia.

Rozmawiając z panią Martą serce kroiło mi się na milion kawałków, słysząc spływające łzy i bezsilność na tragedię, która ją spotkała. Ta ciepła i miła kobieta za chwilę urodzi synka. To powinien być najszczęśliwszy czas dla niej i całej rodziny, a jest koszmarem przez który nikt nie powinien przechodzić.

Pani Marta to kobieta, która zawsze kierowała serce dla wszystkich potrzebujących. Przygarnęła aż cztery psy, ratując je przed biciem, którego doświadczały lub losem wystawienia na walkach psów.

 

To właśnie dla ukochanych zwierząt jej rodzina zamieszkała w drewnianym domu w leśnej okolicy w gminie Kiszkowo. Niestety ze względu na drewnianą budowę żaden ubezpieczyciel nie zgodził się na wystawienie polisy na wypadek pożaru.

A pożar niestety się zdarzył!

Pomimo interwencji ośmiu zastępów straży pożarnej, straty są ogromne. W jednej chwili cała rodzina straciła dach nad głową oraz cały  dobytek. Obecnie pani Marta, mąż i dwie małe córeczki  pomieszkują w letniskowym domku, który udostępnił sąsiad. Nie ma tam pralki, więc muszą korzystać z pomocy bliskich. Prace nad odbudową trzeba rozpocząć pilnie, aby rodzina mogła powrócić do swojego domu i przywitać w nim synka.

Ponieważ całość kosztów muszą pokryć sami, przyjaciele zorganizowali zbiórkę na Zrzutka.pl . Prawie 200 osób dołożyło już swoją cegiełkę, ale nadal potrzeba zebrać ponad 10.000 zł, a to i tak wystarczy zaledwie na początek odbudowy i zakup wyposażenia.

 

Pomóżmy wspólnie odbudować ten magiczny dom, w którym zawsze było mnóstwo miłości, wsparcia i uśmiechu. Narodziny synka już w czerwcu!!!

 

UDOSTĘPNIJ

Natalia Komar