ŚWIĘTA 2018 Z FUNDACJĄ DZIĘKI TOBIE

Święta Bożego Narodzenia to dla nas czas zadumy, spokoju, pełen miłości oraz rodzinnej atmosfery. Cieszymy się z wymarzonych prezentów, które otrzymujemy, cieszymy się, że jest wolne od szkoły, pracy i możemy trochę poleniuchować.. ale czy każdy ma takie święta?

Są na świecie niemowlaki, dzieci, nastolatkowie, dorośli, starsi ludzie którzy nie mają takich Świąt jak większość z nas. Ich życie polega na bólu, nadziei na lepsze jutro oraz na marzeniach o byciu zdrowym, które prawdopodobnie nigdy się nie spełnią.

Fundacja "Dzięki Tobie" zajmuje się osobami niepełnosprawnymi z różnymi schorzeniami w wieku 0-18lat. Organizuje różne akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy, nakrętek etc. które mogą pomóc na przykład w zakupie wózka inwalidzkiego lub opłacenia rehabilitacji

Z ich wsparcia nie tylko korzystają osoby chore, ale także potrzebujące, które mają ciężką sytuacje materialną. Są organizowane zbiórki słodyczy, żywności, środków czystości. Fundacja jest promyczkiem w ciemnym tunelu. Sprawia, że mimo przeciwności losu, święta mogą być inne, wyjątkowe.

Do ekipy "promyczków" dołączyli uczniowie z naszej szkoły. Są to wolontariusze, którzy świadomie i z pełną odpowiedzialnością podjęli decyzje o chęci pomocy innym. Zamierzają skutecznie robić swoje zadania oraz osiągnąć cel jakim jest sprawienie radości innym.

Podopieczną naszej szkoły jest Oliwka, która ma 8 lat, która ma wiele schorzeń m.in  anemia, zapalenie płuc, nadciśnienie płucne, dziecięce porażenie mózgowe, oraz jamistość syringmieliczna oraz zapalenie rdzenia kręgowego. W jej codziennym życiu panuje ból głowy i kręgosłupa jak i smutek, że nie może spędzać wolnego czasu z rówieśnikami. My chcemy to zmienić, pragniemy aby ta śliczna istotka chociaż na chwile zapomniała o swoich chorobach.

Jeżeli chcesz dołączyć do naszej drużyny jako wolontariat to z przyjemnością zapraszamy ! Jeżeli nie czujesz się na siłach aby pełnić taka funkcje, zwracamy się z ogromną prośbą abyś pomagał w nieco inny sposób np. ZANIM WYRZUCISZ BUTELKĘ, ODKRĘĆ NAKRĘTKĘ I WRZUĆ DO KOSZA, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA PARTERZE. Jedna nakrętka może zdziałać cuda. Dla Ciebie to niewiele - dla innych to może uratować życie. Zachęcamy również do brania udziału w różnego rodzaju zbiórkach.

Wszystkim, którzy włożyli cokolwiek do naszych "Koszy nadziei" serdecznie dziękujemy ! Pamiętajmy, że dobro wraca z podwójną siłą! 🙂

Wesołych Świąt!

Magdalena Piasecka

 

UDOSTĘPNIJ

Aneta