Wizyta w Przedszkolu nr 130 “Bajkowy Świat”

Przedszkole integracyjne to miejsce, do którego są przyjmowane wszystkie dzieci zarówno te zdrowe, jak i te z różnego rodzaju niepełnosprawnością. To właśnie w takim przedszkolu dzieci z deficytami są włączane do grupy zdrowych rówieśników. Dzięki temu mogą nauczyć się wspólnej zabawy  i współpracować, czerpiąc wzorce od swoich neurotypowych koleżanek i kolegów.

To właśnie w takiej placówce oprócz zajęć ogólnorozwojowych, jakie odbywają się również w „zwykłych” przedszkolach maluchy mają spotkania ze specjalistami, np. rehabilitantami, logopedami, psychologami, pedagogami specjalnymi. Warto podkreślić, że uczęszczając do placówki integracyjnej zyskują również dzieci bez dysfunkcji, nabywając bardzo często wyższy niż przeciętny rozwój emocjonalny i społeczny. Dzieci przez codzienną współpracę z niepełnosprawnymi rówieśnikami kształtują w sobie empatię, tolerancję, szacunek i zdolność niesienia bezinteresownej pomocy.

Przedszkole nr 130 Bajkowy Świat w Poznaniu  to właśnie takie magiczne miejsce.

Po trzech latach od moich pierwszych odwiedzin , miałam przyjemność zjeść pyszne ciasteczka z Panią Wiolettą – dyrektorem Przedszkola. To właśnie „Bajkowy Świat” był pierwszą placówką, która poprosiła naszą fundację o wsparcie.
Wierzcie mi – nie sposób przejść obojętnie, kiedy raz postawi się nogę w progach tego budynku. Widać jak wiele cudownych rzeczy dla małych wychowanków organizuje cała kadra nauczycieli i opiekunów. Zwiedzając sale, które wyremontowała nasza fundacja , otrzymałam najpiękniejsze z możliwych podziękowanie w postaci uśmiechów i przytulania szczęśliwych maluchów.

A to wszystko za ostatnie 4 lata naszych działań , dzięki którym udało się :
– Zakupić urządzenia rehabilitacyjne
– Przeprowadzić remont sali dydaktycznej
– Remont sali rehabilitacyjnej
– Remont sali do sensoplastyki
– Remont sali przedszkolnej

Zerknijcie na zdjęcia, które dla Was zrobiłam:

Dziś „Bajkowy Świat” przyłącza się do naszej akcji ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Jeśli mieszkacie w pobliżu os. Rzeczypospolitej w Poznaniu i chcecie wesprzeć naszą zbiórkę, możecie odwiedzić Przedszkole “Bajkowy Świat” i tam przekazać książki na kiermasz, który zorganizujemy.

Liczymy na Was!!!
Karolina Stefańska Nowak – prezes fundacji

UDOSTĘPNIJ

Natalia Komar