WOLONTARIUSZE FUNDACJI

Wolontariusze – młode pokolenie wspaniałych ludzi!

W 2018 r dołączyło do nas ponad 60 wolontariuszy z 4 szkół : SP 1 w Mosinie, SP 1 w Puszczykowie , SP 34 w Poznaniu i LO Puszczykowo.

Często padają pytania: kto może zostać takim wolontariuszem. Szczerze? Każdy!

Każdy uczeń , który chce i może poświęcić swój czas na rzecz innych. Osoba otwarta , szczera, przyjazna, chętna do pomocy! Jeśli nie ma tych przymiotów to udział w wolontariacie na pewno pomoże im się takim stać! Wiele młodych osób samych zauważyło , że udział w naszych akcjach kształtuje ich charaktery i pomaga otworzyć się na innych.

Na czym polega ich praca ? To kolejne częste pytanie. Grupy wolontariuszy w danej szkole koordynują akcjami , które odbywają się w danym czasie na terenie placówki oświatowej lub ich miejscowości. Dbają o nagłośnienie akcji, rozwieszają plakaty , dokumentują przebieg . Organizują kąciki zbiórek , czasem roznoszą ulotki. Na czas akcji zbiórki pieniężnej wychodzą kwestować z puszkami w miejscach publicznych. Taka akcja „ Cudne Święta Dzięki Tobie Mikołaja Obudź w Sobie” była dotychczas jedna . Odbyła się w okresie przedświątecznym w grudniu 2018. Wolontariusze wspaniale wywiązali się z misji i udało im się zebrać ok. 6,5 tysiąca złotych dla naszych podopiecznych. BRAWO!

Zapytałam młodzież czego ich nauczyła ta akcja? Odpowiedzieli zgodnie : widzieliśmy różnych ludzi. Jedni mijali nas bez słowa , unikali , ale też sporo osób przyszło zapytać dla kogo zbieramy, skąd jesteśmy i dołożyli do puszki ile mogli. O dziwo najczęściej dorzucali ci co mają chyba najmniej, ale to właśnie oni chcieli podzielić się i pomóc innym! W przyszłości gdy dorośniemy chcemy być tą drugą grupą ludzi , która nie jest obojętna na potrzeby innych i umie się dzielić.

Serce rośnie że takie pokolenie niebawem ruszy zdobywać nasz świat! J

W ciągu ostatnich miesięcy odbyły się już akcje zbiórek słodyczy „ słodycze zbieramy święta dzieciom osładzamy” . Zebraliśmy sporo łakoci z których stworzyliśmy i rozdaliśmy słodkie paczki naszym podopiecznym oraz dzieciom z uboższych rodzin z gminy Mosina i Poznania. Kolejny wielki sukces na naszym koncie to akcja „Aniołek dla Oliwii” młodzież sprawiła wielką radość naszej podopiecznej – 8 letniej ciężko chorej Oliwii wysyłając jej kilkadziesiąt kartek z życzeniami , listów, obrazków własnoręcznie malowanych , figurek aniołków ,które uwielbia i kolekcjonuje. Były też cudne lalki , maskotki i słodycze. Radość naszej podopiecznej i łzy szczęścia , gdy otwierała kolejne niespodzianki okazały się najlepszą nagrodą za zaangażowanie! Radości z obu stron nie było końca! Wolontariusze pisali , że czuli się wspaniale i byli z siebie dumni , że sprawili jej taką miła niespodziankę!

Ponadto trwa całoroczna akcja zbiórki plastikowych nakrętek. Zaplanowane są jeszcze zbiórki środków czystości , zbiórka książek dla dzieci oraz artykułów szkolnych . Wolontariuszom oraz opiekunom (nauczycielom) bijemy wielkie brawa za zaangażowanie i zapał wkładany w każde z przedsięwzięć!

Dla tych którzy zastanawiali się czy dołączyć : Pamiętajcie że wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności , na poznanie ciekawych ludzi. Daje szanse na rozwój własnej osobowości . Dzięki niemu mamy szansę odkryć tkwiące wewnątrz nas talenty ( przywódcze, organizacyjne, artystyczne) nawiązać nowe przyjaźnie i znajomości. Mamy satysfakcję , że robimy coś dobrego dla siebie i dla innych! Wolontariat uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka.

Za pracę młodzi ludzie nie otrzymują wynagrodzenia , lecz dyplom , podziękowania i punkty na świadectwie szkolnym.

Wspaniale gdy wielu gromadzi swą energię na jeden szczytny cel. Wtedy powstają cudowne rzeczy!

Wolontariuszom dziękujemy za ich wielkie serca, pomoc , dobrą energię !

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE!!!!!

„ Bądźcie zawsze tak wspaniali jak teraz , a świat będzie lepszy i piękniejszy po stokroć!”

UDOSTĘPNIJ

Aneta