WSPIERAMY TALENTY

Każda rzecz, której się nauczymy za młodu lub dar, jaki wtedy rozwiniemy, na pewno zaowocuje  i przyniesie pożytek w przyszłości!

Fundacja Dzięki Tobie wspiera rozwój artystyczny i kreatywność  młodzieży!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie działa  „Kółko krawieckie”. Młodzież pod opieką i czujnym okiem  pani Joanny Wiśniewskiej-Szopki i pani Anny Kochanieckiej,  uczy się szyć.

Nasza Fundacja pomogła w zakupie maszyn do szycia. Cudownie patrzeć jak powstają  ciekawe rzeczy wychodzące spod igieł naszych młodych artystów. Młodzież uczy się szyć i tworzyć ciekawe przedmioty z materiału. Najpierw proste ściegi, potem coraz bardziej ciekawsze i finezyjne szycie. Wyczarowują z materiału  woreczki na prezenty, poduszki ozdobne, przytulanki, serwetki itd.

Tworzą często z niepotrzebnych skrawków materiału czy starych sprutych rzeczy – dając im kolejne życie i radość nowym posiadaczom.

Swoje prace wystawiają na kiermaszach szkolnych lub oddają w prezencie.

Stworzyli też piękne prezenty dla  kilku naszych podopiecznych – za co im bardzo dziękujemy!

Lecz aby tworzyć potrzebują  materiałów do szycia, nici, wypełnień ( do poduszek i maskotek)  wstążek, guzików, lamówek. Mile widziane były by też kolejne maszyny do szycia, nożyczki krawieckie itd.

Zapewne  niektórym z Was  zostało w domu coś  z tych rzeczy po przeróbkach krawieckich lub porządkach w szafach.

Jeśli posiadacie zbędne skrawki  materiałów ( od 0,4m wzwyż) poszewki pościeli, nici, guziki, nieużywane  maszyny do szycia- możecie nam je przekazać.

Z radością przyjmiemy dla kółka krawieckiego wszystkie podarowane  przez Was rzeczy.

Przedmioty te możecie  nam przekazać do biura fundacji lub wysłać pocztą  pod adres:

Fundacja Dzięki Tobie

Nowowiejskiego 6/3

61-731   Poznań

Jeśli w Waszych szkołach działają też podobne kółka możecie się do nas zgłosić.

Fundacja Dzięki Tobie wspiera  młodych artystów 🙂

UDOSTĘPNIJ

Aneta