SZANSA NA ŻYCIE DLA MIŁOSZKA

wybierz kwotę wsparcia Twoja kwota 20 50 100

ZBIÓRKA POTWIERDZONA DOKUMENTACJĄ

Opis

Niektóre dzieci muszą walczyć o życie już w pierwszych jego chwilach. MIŁOSZEK jest jednym z takich maleńkich bohaterów. Urodził się w czerwcu 2023 roku z wieloma wadami rozwojowymi, które sprawiły, że jego życie jest zagrożone.

W trakcie badań prenatalnych w 20. tygodniu ciąży okazało się, że chłopiec – o ile przeżyje poród – przyjdzie na świat z wieloma bardzo poważnymi wadami wrodzonymi. Wykryto m.in. problemy z układem moczowym, ubytek między komorami w serduszku i na dodatek stopy końsko-szpotawe.

Po narodzinach MIŁOSZKA, poinformowano Rodziców , że chłopiec urodził się bez oka oraz ma rozszczep podniebienia.

MIŁOSZEK od samego początku musiał stawić czoła wielu przeciwnościom. Operacja poszerzenia aorty w zaledwie siódmej dobie życia była jednym z najważniejszych momentów w jego walce o zdrowie. Mimo komplikacji – operacja się powiodła.

Po pierwszej konsultacji okulistycznej Rodzice usłyszeli kolejny wyrok: na jedynym oczku jest zaćma. Badania wykazały, że nie jest w pełni wykształcone, a siatkówka oka jest uszkodzona.

Jednym z aktualnych wyzwań jest leczenie stóp końsko-szpotawych. Niestety, nie jest ono refundowane przez NFZ.

Leczenie MIŁOSZKA jest skomplikowane i niestety nie wszystkie zabiegi i operacje są refundowane przez NFZ, co generuje ogromne koszty. Dlatego rodzice zwracają się z prośbą o wsparcie ich w tej walce. Z prośbą o szansę na życie dla MIŁOSZKA.  

Ostatni darczyńcy