EDUWALARIUM – ZOBACZ, POKOCHAJ, POMÓŻ OCHRONIĆ

Eduwalarium Fundacja Dzięki Tobie

Pilotażowy projekt – delfiny w szpitalach onkologicznych dla dzieci w Poznaniu

Istnieją miejsca, gdzie godziny płyną jak całe dni, a tygodnie jak miesiące.

Gdzie ból, strach, ogromna niepewność przeszywają się wzajemnie. Miejsca, gdzie heroiczna walka o wyleczenie Pacjenta to priorytet personelu medycznego.

Bywają pacjenci długoterminowi, którzy nie mogą wyjść poza teren szpitalny, tak po prostu odwiedzić ZOO, park, kino…

Jak podzielić się z chorym dzieckiem namiastką zoo-edukacji i piękna przyrody?

A może najzwyczajniej pójść z garścią edukacji do szpitala…

Na tym etapie nasza fundacja postanowiła objąć mecenatem finansowym projekt Piotra Tryjanowskigo – kierownika Katedry Zoologii UPP oraz Piotra Przyłuckiego – który przewodniczy stowarzyszeniu edukacyjnemu Castellum Nostrum o  Powołanie suchego EDUWALARIUM .

Doskonale morfologicznie odwzorowane makiety w skali 1:1  ssaków w oprawie popularno-naukowej. Ekspozycja pojawiła się  początkowo w Palmiarni Poznańskiej. Obecnie edukacyjną wystawę można obejrzeć w Afrykarium wrocławskiego  ZOO.

 

Kolejnym  zamierzeniem jest dotrzeć  do dzieci onkologicznych i dzieci niewidomych oraz niedowidzących – na te potrzeby tworzymy specjalny fantom delfina butlonosego.

CEL to propagowanie edukacji przyrodniczej wśród dzieci chorych, uwzględniającej walory estetyczne, relaksacyjne, terapeutyczne, opartej na postrzeganiu 3D, atrakcyjnych aranżacjach i ciekawych rozwiązaniach technicznych.

Żadne zwierzęta nie przyciągają takiej uwagi dziecka jak tajemnicze, żyjące w błękitnym świecie DELFINY!

Dobrze wiemy, iż obecnie w warunkach niewoli przetrzymywanych jest na świecie ok. 3.000 waleni-delfinów i białuch . Na szczęście coraz popularniejszy i zyskujący na sile jest trend społeczny sprzeciwiający się utrzymywaniu w niewoli tychże zwierząt.

EDUWALARIUM stwarza nieograniczone możliwości edukacyjne. Pozwoli budować poprawne skojarzenia ekologiczne, a co za tym idzie i ochronne. Przyświeca nam hasło – EDUKACJA TO TEŻ RATOWANIE !