Czekają na Twoją pomoc

Cisza pełna jest słów.

 

DZIĘKI TOBIE MÓWIĘ! – pomóż, by Oskarek wypowiedział te słowa!

 

 

Oskarek urodził się z ciężką zamartwicą urodzeniową. Skutkiem ciężkiego niedotlenienia podczas porodu jest:  wzmożone napięcie mięśniowe, niedosłuch, wada serduszka i wzroku, Zespół Dandy- Walkera, który obejmuje grupę wad rozwojowych mózgu.

 

Podczas gdy większość rodziców , po opuszczeniu szpitala rozpoczyna tournee ze swoim maleństwem aby przedstawić go najbliższym, my z Oskarkiem utknęliśmy w długich korytarzach i kolejkach do specjalistów.  Tych zatłoczonych korytarzy nie opuściliśmy niestety do dnia dzisiejszego, choć minęły już 4 lata. W tym czasie przeszliśmy operację wady serduszka i setki wizyt u: neurologów, endokrynologów, kardiologów, psychologów…

Obecnie Oskarkowi nasiliły się napięcia mięśni, zwłaszcza gdy zasypia. Wtedy nieopisany ból wykręca jego 12 kilogramowe ciałko, a mój bezbronny synek szukając pomocy wbija mi paznokcie w szyję , szukając ukojenia w moich ramionach. Serce  rozdarte przez bezradność i świadomość jak bardzo w takiej chwili cierpi moje dziecko. Dziecko, które nie potrafi mówić i poprosić o pomoc.

Nadzieję daje nam informacja, którą uzyskaliśmy od naszego lekarza. Jest to terapia tlenem  w komorze Hiperbarycznej oraz Mikropolaryzacja mózgu. Koszt tych terapii to dla naszej rodziny nieosiągalne marzenie. Zdrowia naszego dziecka nie można kupić, ale można je naprawić z pomocą dobrych ludzi i sprawić, by Oskarek wypowiedział kiedyś pierwsze słowo. A potem kolejne…. By stał się choć trochę samodzielny i kiedy nas zabraknie dał sobie jakoś radę w życiu.

 

Jeden mały gest dla Ciebie... to jeden ogromny krok dla Oskarka!!!

Ostatnie wpłaty
Anonimowy
22.12.2018, 18:26
20zł
Anonimowy
31.01.2017, 20:45
Serca w górę.
50zł
Anonimowy
30.01.2017, 15:15
20zł