POMÓŻ OLIWII POSTAWIĆ PIERWSZY KROK

„Wieźć w wózeczku lalkę jak inne dziewczynki. Pojeździć na rowerku. Pójść za rączkę z mamą na spacer… Niby takie nic – a jak wiele dla Niej!”. W wieku 2 latek zdiagnozowano u niej Dziecięce Porażenie Mózgowe. „Tu nie ma leczenia, tylko rehabilitacje”- powtarzali kolejno lekarze. Jednak mama Oliwii nie poddała się i przyrzekała, że kiedyś postawi córeczkę na nogi.

wybierz kwotę wsparcia 50 100 200 Twoja kwota

ZBIÓRKA POTWIERDZONA DOKUMENTACJĄ
UDOSTĘPNIJ

„Wieźć w wózeczku lalkę jak inne dziewczynki. Pojeździć na rowerku. Pójść za rączkę z mamą na spacer… Niby takie nic – a jak wiele dla Niej!”

Po przyjściu na świat Oliwia walczyła z anemią, wrodzonym zapaleniem płuc, nadciśnieniem płucnym, retinopatią wcześniaczą, przechodząc kolejne wylewy dokomorowe… Niewydolna oddechowo, wspierana respiratorem, przez pierwszy miesiąc walczyła o życie. W wieku 2 latek zdiagnozowano u niej Dziecięce Porażenie Mózgowe. „Tu nie ma leczenia, tylko rehabilitacje”- powtarzali kolejno lekarze. Jednak mama Oliwii nie poddała się i przyrzekała, że kiedyś postawi córeczkę na nogi.

Po długiej drodze, z wielkimi przeszkodami Oliwia przeszła operację Rizotomii . Jest to zabieg, który daje szansę chodzić dzieciom z porażeniem mózgowym. Dotychczas wykonywany był wyłącznie w Stanach Zjednoczonych za kwotę kilkunastu tysięcy dolarów. Od niedawna przeprowadzają go lekarze w Polsce. Jest jednak główne zastrzeżenie – operacja nie ma szans okazać się skuteczna, jeśli mały pacjent nie zostanie po niej poddany profesjonalnej i intensywnej rehabilitacji. której niestety nie finansuje w całości NFZ, a na którą nie stać jej równie dzielnej i wytrwałej mamy.

Oliwię czeka teraz ciężka i bolesna walka o marzenia. Aby cierpienie tej mądrej, dzielnej dziewczynki nie poszło na marne, każdy z nas może zrobić w tym kierunku mały kroczek, dorzucając się do zbiórki na rehabilitację Oliwki. Oliwki, która trzymana za ręce, potrafi już stanąć na swoich zoperowanych nóżkach. Która pomimo bólu, walczy ze wszystkich sił. Ciągłe rehabilitacje i wizyty u specjalistów nie ściągają jej uśmiechu z twarzy. Ta niesamowita dziewczynka, kochająca ludzi i otwarta na świat, marzy tylko o jednym: by samodzielnie postawić pierwszy krok . A potem kolejne…

„W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość”.

Ostatni darczyńcy