Wyjątkowa szkoła – wizyta w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu

Jak ten czas szybko płynie…

Niemal 3 lata temu, rozpoczęła się wspólna przygoda naszej fundacji z wyjątkową szkołą .

Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu jest najstarszą w Polsce placówką kształcenia specjalnego dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, założoną w 1897 roku. Szkoła wielokrotnie zmieniała miejsce, stając się ważnym elementem edukacyjnego krajobrazu Poznania. Od 1977 roku znajduje się przy ul. Swoboda 41.

To miejsce magiczne, pełne ciepła i zrozumienia, w którym  nauczyciele oddają całe serce w prowadzone zajęcia. Za każdymi drzwiami sal lekcyjnych, czekał na nas zawsze promienny uśmiech i gościnne przyjęcie. Pani Agnieszka – dyrektor szkoły, pokazała nam jak wsparcie naszej fundacji przekłada się na codzienność uczniów. Z dumą zwiedzaliśmy sale, w których remont przeprowadziła nasza fundacja.

Od 2016 roku dzięki naszym Darczyńcom udało się gruntownie odnowić:

  • salę dydaktyczną
  • dwie sale lekcyjne
  • klasopracownie muzyczną
  • salę edukacyjną
  • oraz dwie szatnie

 

Udało się zrobić wiele. Jednak szkoła nadal potrzebuje wsparcia. My potrzebujemy waszej pomocy, aby lista naszych działań na rzecz 101- nki, mogła się powiększać.

OBECNIE ZBIERAMY NA OGRÓD SENSORYCZNY, KTÓRY DZIECI TWORZĄ NA TERENIE PRZYLEGŁYM DO SZKOŁY. PRACA W OGRODZIE JEST DLA UCZNIÓW BARDZO ROZWIJAJĄCA I DZIAŁA TERAPEUTYCZNIE. POMÓŻCIE NAM ZEBRAĆ ODPOWIEDNIE FUNDUSZE!

 

UDOSTĘPNIJ

Natalia Komar